CK DAKOL
 
 
Kancelář
Petrovice u Karviné 570
735 72 Petrovice u Karviné
Tel.:
Fax:
Mobil:
E-mail:
+420 - 596 323 485
+420 - 596 323 486
+420 - 777 301 778
ck_dakol@dakol-karvina.cz

i-kurzy.eu - aktuální kurzy bank každý den

Slovinsko

 

Objednávejte na ck_dakol@dakol-karvina.cz

777 301 778

 

 

 

NAŠE POBYTOVÁ MÍSTA

PORTOROŽ

Portorož je nejvýznamnější přímořské a lázeňské letovisko s moderními hotely i kasiny a s uměle vytvořenou písčitou pláží vhodnou i pro menší děti nabízí také široké možnosti sportovního vyžití, vodní sporty, windsurfing, potápění, vhodné je pro pěší turistiku a cyklistiku. Na své si zde přijdou  i milovníci zábavy, k dispozici jsou kasina (včetně toho největšího kasina Bernardin), diskotéky a další kulturní vyžití. Pro rodiny s dětmi je zde moře s pozvolným vstupem do vody, soustava bazénů na pláži, velké oblibě se těší aquapark Laguna Bernardin, který je otevřen celoročně a v létě je navíc propojen venkovními bazény.

PIRAN
Přestože nejznámějšími slovinskými letovisky jsou Isola a Portorož, nejhezčím místem je právě Piran, označovaný jako slovinské Benátky, vystavěný v typickém benátském stylu na malebném polo ostrově. Od hotelu Barbara se nejlépe dostanete do centra pěšky podél moře. Největší náměstí je nazvané podle zdejšího nejslavnějšího rodáka Giuseppe Tartiniho, hudebního skladatele a houslového virtuose. Lemují ho honosné fasády gotických domů, radnice a barokní Tartiniho dům. Nad střechami ční dominanta celého města, kostel sv. Jiří s mohutnou zvonicí, která ne náhodou připomíná věž z náměstí sv. Marka. Bludiště úzkých uliček s kamennou dlažbou, starobylé domy, ze kterých je cítit klid a pohoda, mohutné městské hradby – to vše vytváří neopakovatelnou atmosféru tohoto místa. V Piranu jsou také nejkrásnější slovinské pláže s pozvolným vstupem do vody, upravenými plochami na slunění a překrásným výhledem na moře.

 

NABÍDKA VÝLETŮ

Triglavský národní park
Park zahrnuje Julské Alpy s nejvyšší horou Triglav (2864 m), ledovcová jezera – Bledské a Bohinjské, kouzelná Triglavská jezera, překrásnou řeku Soču, četné vodopády a jeskyně. Pobyty ve středisku Kranjska Gora a Bohinj nabízíme na libovolný počet dní a můžete je kombinovat s pobytem u slovinského nebo chorvatského pobřeží.
Jeskyně
K nejznámějším krasovým jeskyním patří rozsáhlá jeskyně Postojná. Z tohoto labyrintu dlouhého přes 20 km je přístupných asi 5 km, cestu Vám usnadní vláček, který Vás sveze podstatnou částí jeskyně. Uvidíte i nejvzácnějšího obyvatele, bílého slepého obojživelníka (Proteus anguinus), který v těchto jeskyních žije. Vzdálenost od Piranu je asi 50 km. Vstupné do jeskyně je cca 19 EUR pro dospělé, 12 EUR pro děti. Zá návštěvu stojí také Predjamský hrad. Doporučujeme také prohlídku Škocjanské jeskyně, která je pro svou jedinečnost zapsaná na listině přírodních krás UNESCO. V první části budete moci obdivovat přírodní krásy kaňonu a soutězek, druhá část je krápníková. Vstupné cca 16 EUR dospělý, 12 EUR děti.
Lipica
Pouhých 12 km od Škocjanu můžete navštívit světoznámý chov bílých kočárových koní v Lipici. Prohlídky jsou denně, obden pak probíhají ukázkové jízdy. Za prohlídku zaplatíte cca 12 EUR, děti 6 EUR.
Benátky
Loď odjíždí 2 x týdně z Piranu, plavba jedním směrem trvá asi dvě a půl hodiny.

HOTEL BARBARA *** -  PIRAN – FIESA

Hotel leží v nejkrásnější zátoce slovinského pobřeží, přímo na břehu moře, obklopen zelení ve vzdálenosti asi 10 minut pěší chůze do městečka.

VYBAVENÍ

Recepce, restaurace, aperitiv bar, hotelová pláž s lehátky a slunečníky (k dispozici zdarma), krytý vyhřívaný bazén s mořskou vodou a výhledem na moře (v letních měsících uzavřen), možnosti masáží, sauna, fitness, pěkná klimatizovaná konferenční místnost. Velké parkoviště (částečně kryté) je hostům k dispozici za poplatek 5 EUR za den. Wi-Fi v hotelové hale zdarma.

SPORT A ZÁBAVA

Sportovní hřiště, promenáda do centra Piranu, možnosti výletů po Slovinsku a lodí do Benátek. V městečku je diskotéka, muzeum, divadlo, cyklistické stezky.

UBYTOVÁNÍ

Dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a možností přistýlky jsou klimatizované, všechny mají balkon situovaný na mořskou stranu, telefon, LCD TV, minibar, možnost připojení na internet, v koupelně je fén. K dispozici je i několik pokojů typu superior pro 4 – 5 osob, které mají navíc denní pokoj s rozkládacím gaučem, další balkon a větší koupelnu.

STRAVOVÁNÍ

Bufetová snídaně. Možnost dokoupení večeří a obědů na místě.

PLÁŽ

Před hotelem je upravená plocha na slunění se slunečníky a lehátky, vstup do vody je po schůdkách, ale jsou zde i pozvolné vstupy s drobnými kamínky až hrubým pískem vhodné i pro děti.

TIPY PRO SPRÁVNOU VOLBU

- nejkrásnější zátoka ve Slovinsku
- klidné místo v blízkosti městečka
- pláž přímo před hotelem

UPOZORNĚNÍ

Vnitřní bazén v hotelu Barbara je v hlavní sezoně uzavřen, otevírá se pouze za nepříznivého počasí mimo hlavní sezonu.

 

 

 

 

REMISENS HOTEL LUCIJA *** - PORTOROŽ

 

Rodinný hotel obklopený krásným parkem leží v bezprostřední blízkosti portorožské promenády, venkovních bazénů a pláže asi 600 metrů od centra města.

VYBAVENÍ

Recepce, restaurace, vnitřní bazén s ohřívanou mořskou vodou (v letních měsících bude uzavřen, hosté mohou bezplatně využívat bazén v sousedním hotelu Metropol), venkovní bazény, venkovní sluneční terasa, dětský koutek, wellness. Trezor na recepci, možnost využití internetu za úplatu. Parkování v garáži za poplatek 14 Eur/den nebo zdarma asi 500 m od hotelu.

SPORT A ZÁBAVA

Tenis, wellness, dětský koutek a herna, vodní sporty, pěší turistika i cyklistika.

UBYTOVÁNÍ

Klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním příslušenstvím jsou vybavené kabelovou TV, sejfem, v koupelně je fén. Některé pokoje mají balkon. K dispozici jsou i pokoje pro rodiny se dvěma dětmi.

STRAVOVÁNÍ

Bufetová polopenze.

PLÁŽ

Asi 150 metrů od hotelu je travnatá, částečně betonová pláž. Městská upravená pláž je asi 600 metrů od hotelu.

 

TIPY PRO SPRÁVNOU VOLBU

- rodinné pokoje
- možnost pobytu s malým pejskem
- krásná promenáda

 

 

 

HOTEL SALINERA *** - PORTOROŽ

Příjemný hotel obklopený středomořskou vegetací leží na klidnějším místě asi 100 metrů od moře a poblíž přírodního parku.

VYBAVENÍ

Recepce, restaurace, sejf na recepci, parkoviště, garáž, krytý bazén (v červenci uzavřen), venkovní bazén, hotelová pláž, wellness, fitnes. WI-FI zdarma. Hotel je vstřícný k cyklistům, kterým nabízí různé služby, informace i výlety. K dispozici je také půjčovna kol.

SPORT A ZÁBAVA

V blízkosti je přírodní rezervace Strunjan. Pěší turistika, cyklistika, výlety, jogging, kolečkové brusle. Vodní sporty.

UBYTOVÁNÍ

Dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a možností přistýlky (ve starší části vhodné pouze pro menší dítě). Pokoje jsou dvojího typu, starší tříhvězdičkové a novější a kvalitnější čtyřhvězdičkové. Ve všech pokojích je SAT TV a fén, novější pokoje jsou větší, mají navíc klimatizaci, sejf a minibar.

STRAVOVÁNÍ

Bufetová polopenze.

PLÁŽ

Pěkná upravená pláž se nachází asi 100 metrů od hotelu. Vstup do vody je pozvolný.

 

 

 

HOTEL HISTRION *** - PORTOROŽ

Moderní hotel má výhodnou polohu v hotelovém komplexu St. Bernardin, v blízkosti Portorože i Piranu, přímo u moře. Z hotelu je přímý vstup do vodního parku Bernardin, největšího komplexu bazénů s ohřívanou mořskou vodou ve Slovinsku. Od centra města je vzdálen asi 1,5 km.

VYBAVENÍ

Recepce, restaurace, parkoviště zdarma, garáž za poplatek 5 EUR za den, vnitřní bazén, venkovní soustava bazénů s mořskou vodou, hotelová pláž, dětský koutek, wellness (sauny, masáže, fitness), trezory na recepci, možnost připojení k internetu, směnárna.

SPORT A ZÁBAVA

V blízkosti je centrum vodních sportů, škola potápění, tenisová hřiště, hřiště na košíkovou, plážový volejbal, animace, dětské hřiště, kasino Bernardin.

UBYTOVÁNÍ

Klimatizované dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky a s vlastním příslušenstvím, balkon, telefon, rádio, SAT-TV, minibar, v koupelně je  fén a hygienické potřeby. Na vyžádání jsou možné i větší suity (ložnice, denní pokoj s rozkládacím gaučem) a pokoje pro invalidy.

STRAVOVÁNÍ

Bufetová polopenze.

PLÁŽ

Travnatá a částečně betonová pláž je přímo u hotelu.

TIPY PRO SPRÁVNOU VOLBU

- dobrá poloha přímo u moře
- přímý vstup do soustavy bazénů

 

 

 

Copyright © 2002-2005 CK DAKOL, s.r.o.          Provozováno na systému: STOVKA - rezervační systém pro cestovní kanceláře